Komentář k soutěži ‚Nápady pro Kolín‘

Výstava k soutěži 'Nápady pro Kolín' bude k vidění do pátku 24.10.14' v přízemí radnice (v provozní době úřadu). Nenechte si ujít možnost prohlédnout si studentská zpracování významných lokalit Kolína. V pátek po skončení výstavy zveřejníme krátké reakce na naše otázky k soutěži NpK od ostatních soutěžících. Nyní Vám přinášíme komentář jednoho z oceněných Vojtěcha Maliny (FUA TUL).

Studentská soutěž Nápady pro Kolín je v našem městě něco velmi výjimečného. Jsem velice rád, že se zde konečně akce podobného typu udála, a chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří jí dali vzniknout. Jsem rád, že zvolené téma zaujalo tolik účastníků. Potěšila mě i vysoká kvalita odevzdaných projektů.

Žádný začátek není snadný a tak ani tato soutěž nebyla bez chyb. Rád bych předeslal, že kritika není míněna zle, ale má za účel pomoci při organizování podobných akcí v budoucnu.

Každou soutěž dělá porota, místní architekti jsou její nezbytnou složkou, soutěži by ovšem prospěl názor někoho z venku. Někoho s bohatými zkušenostmi s danou tématikou, kdo je zvyklý hodnotit velké množství projektů.

Výsledná prezentace návrhů je na celém procesu soutěže tím nejdůležitějším. Zde by se měli setkávat mladé myšlenky se zkušenostmi a hlubokými znalostmi místní problematiky zástupců vedení města a místních obyvatel. Mrzí mě že se v Kolíně pro výstavu nenašel prostor, lidem snadno přístupný dostatečně prostorný a dobře osvětlený. Soutěže se zúčastnili studenti z celé republiky. Zveřejnění oceněných projektů na internetu je tedy neméně důležité.

25.9.2014

Bc. Vojtěch Malina

Soutěžní návrhy je možné prohlédnout i online na stránkách města – vyhlašovatele soutěže. -ve-